O nás

HITCHHIKER Cinema je nezávislá produkčná spoločnosť, ktorú v roku 2012 založila producentka Barbara Janišová Feglová. HITCHHIKER sa dlhodobo venuje vývoju kreatívnych dokumentov so spoločenským presahom a produkcii autorských filmov zameraných na angažované témy.
Producentsky stojí za sériami Prvá, Slovenské kino, Biele vrany a hrdinovia medzi nami a aktuálne dokončenou sériou Môj emigrant. Film Diera v hlave (réžia Robert Kirchhoff, 2016) získal v roku 2018 národnú cenu Slnko v sieti za najlepší dokument. Hitchhiker spolupracuje s nastupujúcou generáciou slovenských dokumentaristov, na konte má dlhometrážne debuty – Zlatá zem (réžia Dominik Jursa, 2020), Komúna (réžia Jakub Julény, 2020) a Čiary (réžia Barbora Sliepková, 2021), ktorý získal cenu za najlepší dokument, najlepší debut a najlepší zvukový dizajn v medzinárodnej súťaži Opus Bonum Ji.hlava IDFF 2021.
šípka

Barbara Janišová Feglová

V roku 1990 ukončila magisterské štúdium v odbore filmová veda na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Venovala filmovej publicistike a scenáristickej tvorbe a PR. Od roku 2006 pôsobí ako producentka. Je spoluzakladateľkou občianskeho združenia CHARACTER – Film Development Association, ktoré sa zaoberá vzdelávaním v oblasti filmu a podporou autorských audiovizuálnych projektov vo fáze vývoja a ich alternatívneho šírenia. V roku 2012 založila vlastnú produkčnú spoločnosť HITCHHIKER Cinema so zameraním na spoločensky angažované témy. Barbara Janišová Feglová získala za film Diera v hlave režiséra Roberta Kirchhoffa národnú filmovú cenu Slnko v sieti 2018 v kategórii Najlepší dokumentárny film. Od roku 2017 je členkou Slovenskej filmovej a televíznej akadémie a v rámci industry platformy Medzinárodného filmového festivalu dokumentárnych filmov Jihlava bola vybraná medzi Emerging Producers 2018.
Barbara Janišová Feglová
Roman Pivovarník

Roman Pivovarník

Roman je absolventom filmovej produkcie na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Počas šiestich rokov štúdia vyprodukoval 20 krátkych študentských filmov a cvičení a film Pohľady je jeho druhým študentským filmom, ktorý režíroval. Pracuje v produkčnej spoločnosti HITCHHIKER Cinema ako junior producent a je jedným z prvých filmových eko-konzultantov vyškolených na Slovensku.
šípka